Cloudinary Integration (2.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Faces
fa: چهره‌ها

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Background
fa: زمینه

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Custom
fa: سفارشی

en: Mode
fa: سبک

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Scale
fa: مقیاس

en: Border
fa: حاشیه

en: here
fa: اینجا

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Root
fa: ریشه

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Limit
fa: محدوده

en: Negate
fa: نقیض

en: Caption
fa: عنوان

en: Red
fa: قرمز

en: Video
fa: ویدیو

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: About
fa: درباره

en: Crop
fa: برش

en: Effect
fa: اثر

en: Rotate
fa: چرخاندن

en: Sample original image
fa: نمونه‌برداری از تصویر اولیه

en: Sample modified image
fa: نمونه‌برداری از تصویر تغییریافته

en: Scale and crop
fa: تغییر اندازه و برش

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
fa: چرخش عکس با استفاده از جعبه ابزار  %toolkit در %path موفقیت آمیز نبود (%mimetype, %dimensions)
