Cloudinary Integration (2.1.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Faces
tr: Yüzler

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: North
tr: Kuzey

en: East
tr: Doğu

en: South
tr: Güney

en: West
tr: Batı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Background
tr: Arkaplan

en: Database
tr: Veritabanı

en: Custom
tr: Özel

en: Mode
tr: Kip

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Scale
tr: Ölçek

en: here
tr: buraya

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Root
tr: Kök

en: Features
tr: Özellikler

en: Limit
tr: Sınır

en: Negate
tr: Reddet

en: Caption
tr: Başlık

en: Red
tr: Kırmızı

en: Document
tr: Belge

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Resize
tr: Boyutlandır

en: About
tr: Hakkında

en: Crop
tr: Kırp

en: Effect
tr: Etki

en: Mask
tr: Maske

en: Rotate
tr: Döndür

en: Shape
tr: Şekil

en: Sample original image
tr: Özgün resmi örnekle

en: Sample modified image
tr: Değiştirilmiş resmi örnekle

en: Scale and crop
tr: Ölçekle ve kırp

en: Desaturate
tr: Gri oranı artır

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
tr: Resmi %path yolundaki %toolkit araç takımı kullanarak döndürme başarısız oldu (%mimetype, %dimensions)

en: Resource type
tr: Kaynak türü
