Cloudinary Integration (3.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: yes
ar: نعم

en: Description
ar: الوصف

en: File
ar: ملف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Preview
ar: معاينة

en: no
ar: لا

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Custom
ar: مخصص

en: File size
ar: حجم الملف

en: Mode
ar: النمط

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Media
ar: ميديا

en: here
ar: هنا

en: Ignore
ar: تجاهل

en: Features
ar: الخصائص

en: Limit
ar: حد

en: Negate
ar: نفي

en: Video
ar: فيديو

en: Document
ar: وثيقة

en: Blue
ar: أزرق

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Resize
ar: تغيير الحجم

en: About
ar: حول

en: Crop
ar: الاقتصاص

en: Effect
ar: التأثير

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Mask
ar: القناع

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ar: يظهر العنوان عندما يمر سهم الماوس فوق الصورة.

en: Rotate
ar: التدوير

en: Sample original image
ar: مثال عن الصورة الأصلية

en: Sample modified image
ar: مثال عن الصورة المعدلة

en: Scale and crop
ar: القياس والاقتصاص

en: Desaturate
ar: إزالة الإشباع

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ar: فشل في تدوير الصورة باستخدام مربع الأدوات %toolkit على %path (%mimetype, %dimensions)
