Cloudinary Integration (3.0.0-rc4) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Title
id: Judul

en: yes
id: ya

en: Faces
id: Wajah

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: no
id: tidak

en: Custom
id: Tersuai

en: File size
id: Ukuran berkas

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Scale
id: Skala

en: here
id: di sini

en: Ignore
id: Abaikan

en: Root
id: Akar utama

en: API key
id: Kunci API

en: Features
id: Fitur

en: Limit
id: Batas

en: Negate
id: Meniadakan

en: Red
id: Merah

en: Document
id: Dokumen

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Resize
id: Ubah ukuran

en: About
id: Tentang

en: Crop
id: Pangkas

en: Effect
id: Efek

en: No preview
id: Tanpa pratinjau

en: MIME type
id: Jenis MIME

en: Mask
id: <em>Mask</em>

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
id: Judul digunakan sebagai balon tip ketika pengguna mengarahkan kursor diatas gambar.

en: Rotate
id: Rotasikan

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Sample original image
id: Contoh gambar asli

en: Sample modified image
id: Contoh gambar yang dimodifikasi

en: Scale and crop
id: Skala dan pangkas

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
id: Rotasi gambar gagal menggunakan perangkat %toolkit pada %path (%mimetype, %dimensions)
