Cloudwords for Multilingual Drupal (8.x-1.03) - en to ur translation catalogue (36 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Approve
ur: منظور

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Update
ur: تجدید

en: ID
ur: شناخت

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Block
ur: بلاک

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Languages
ur: زبانیں

en: Bundle
ur: بنڈل

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
