CMIS API (8.x-2.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Download
ar: تحميل

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Path
ar: المسار

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: Created
ar: الإنشاء

en: Details
ar: التفاصيل

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Operation
ar: عملية

en: Property
ar: الخاصية

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: The directory %directory is not writable.
ar: لا يمكن الكتابة في الدليل %directory.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder
