Commerce ML Migrations (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Error Message
nl: Foutmelding

en: Total
nl: Totaal

en: Imported
nl: Geïmporteerd

en: Last
nl: Laatste

en: Messages
nl: Berichten

en: Timeout
nl: Time-out

en: Taxonomy Terms
nl: Taxonomietermen

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Migration
nl: Migratie

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
nl: Het type hierarchie dat in de woordenlijst is toegestaan. (0=uitgeschakeld, 1=enkel, 2=meervoudig)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
nl: Het gewicht van de woordenlijst in relatie tot andere woordenlijsten.

en: The vocabulary ID.
nl: De woordenlijst-ID.

en: The name of the vocabulary.
nl: De naam van de woordenlijst.

en: The description of the vocabulary.
nl: De beschrijving van de woordenlijst.

en: Module responsible for the vocabulary.
nl: Verantwoordelijke module voor de woordenlijst.

en: Unique machine name of the vocabulary.
nl: Unieke systeemnaam van de woordenlijst.
