Commerce ML Migrations (8.x-1.14) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Error Message
tr: Hata İletisi

en: Total
tr: Toplam

en: Last
tr: Son

en: Messages
tr: İletiler

en: Products
tr: Ürünler

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Taxonomy Terms
tr: Sözlük Terimleri

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Mapping
tr: Eşleştirme

en: Migration
tr: Göç

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
tr: Sözlükte izin verilen hiyerarşik yapı: (0: yok, 1: tekil, 2: çoğul)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
tr: Sözlüğün diğer sözlüklere göre sahip olduğu ağırlık.

en: Module responsible for the vocabulary.
tr: Sözlükten sorumlu modül.

en: Unique machine name of the vocabulary.
tr: Sözlüğün benzersiz makine adı.
