Commerce ML Migrations (8.x-1.35) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Categories
pt: Categorias

en: Error Message
pt: Mensagem de erro

en: Imported
pt: Importado

en: Product Variation
pt: Variação do Produto

en: Last
pt: Último

en: Messages
pt: Mensagens

en: Products
pt: Produtos

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Migration
pt: Migração

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
pt: O tipo de hierarquia permitido neste vocabulário. (0 = desabilitado, 1 = único, 2 = múltiplo)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
pt: O peso do vocabulário em relação a outros vocabulários.

en: Stores
pt: Lojas

en: The vocabulary ID.
pt: O ID do vocabulário.

en: The name of the vocabulary.
pt: O nome do vocabulário.

en: The description of the vocabulary.
pt: A descrição do vocabulário.

en: Module responsible for the vocabulary.
pt: Módulo responsável pelo vocabulário.

en: Unique machine name of the vocabulary.
pt: Nome de máquina exclusivo do vocabulário.
