Commerce ML Migrations (8.x-1.37) - en to az translation catalogue (13 entries)

en: Status
az: Vəziyyət

en: Last
az: Son

en: Messages
az: Mesajlar

en: Unpublish
az: Dərc olunmasın

en: Mapping
az: Xəritəçəkmə

en: Migration
az: Miqrasiya

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
az: Lüğətdə icazə verilən iyerarxiya növü. (0 = əlil, 1 = tək, 2 = çoxlu)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
az: Lüğətin digər lüğətlərə nisbətdə çəkisi.

en: The vocabulary ID.
az: Lüğət ID.

en: The name of the vocabulary.
az: Lüğətin adı.

en: The description of the vocabulary.
az: Lüğətin təsviri.

en: Module responsible for the vocabulary.
az: Lüğətə cavabdeh olan modul.

en: Unique machine name of the vocabulary.
az: Lüğətin unikal maşın adı.
