Commerce ML Migrations (8.x-1.7) - en to es translation catalogue (21 entries)

en: Status
es: Estado

en: Categories
es: Categorías

en: Error Message
es: Mensaje de Error

en: Imported
es: Importado

en: Last
es: Último

en: Messages
es: Mensajes

en: Products
es: Productos

en: Timeout
es: Tiempo de espera

en: Taxonomy Terms
es: Términos de taxonomía

en: Unpublish
es: Despublicar

en: Mapping
es: Correspondencias

en: Migration
es: Migración

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
es: El tipo de jerarquía permitida dentro del vocabulario. (0 = desabilitada, 1 = sencilla, 2 = múltiple)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
es: El peso del vocabulario en relación a los otros vocabularios.

en: Commerce Product
es: Producto de Comercio

en: Migrations
es: Migraciones

en: The vocabulary ID.
es: El ID del vocabulario.

en: The name of the vocabulary.
es: El nombre del vocabulario.

en: The description of the vocabulary.
es: La descripcion del vocabulario.

en: Module responsible for the vocabulary.
es: Módulo responsable del vocabulario.

en: Unique machine name of the vocabulary.
es: Nombre único máquina del vocabulario.
