Commerce ML Migrations (8.x-1.8) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Categories
cy: Categorïau

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Last
cy: Olaf

en: Products
cy: Nwyddau

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
cy: Math o hierarchaeth a ganiateir o fewn geirfa. (0= wedi ei anablu, 1 =sengl, 2 = lluosog)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
cy: Pwysau'r gerifa i'w gymharu i eirfaoedd eraill.
