Commerce ML Migrations (8.x-1.8) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Status
fr: État

en: Categories
fr: Catégories

en: Error Message
fr: Message d'erreur

en: Imported
fr: Importé

en: Last
fr: Dernier

en: Products
fr: Produits

en: Timeout
fr: Temps limite

en: Taxonomy Terms
fr: Termes de taxonomie

en: Unpublish
fr: Dépublier

en: Mapping
fr: Correspondance

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
fr: Type de hiérarchie autorisé dans le vocabulaire. (0 = désactivé, 1 = activé, 2 = multiple)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
fr: Poids du vocabulaire par rapport aux autres vocabulaires.

en: The vocabulary ID.
fr: L'identifiant (ID) de vocabulaire.

en: The name of the vocabulary.
fr: Le nom du vocabulaire.

en: The description of the vocabulary.
fr: La description du vocabulaire.

en: Module responsible for the vocabulary.
fr: Module responsable du vocabulaire.

en: Unique machine name of the vocabulary.
fr: Nom machine unique du vocabulaire.
