Commerce ML Migrations (8.x-1.9) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Error Message
hu: Hibaüzenet

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Imported
hu: Importált

en: Last
hu: Utolsó

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Products
hu: Termékek

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Taxonomy Terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Migration
hu: Költöztetés

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
hu: A hierarchia típusa engedélyezett-e a szótáron belül. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
hu: Ennek a szótárnak más szótárakhoz viszonyított súlya.

en: Unprocessed
hu: Feldolgozatlan

en: The vocabulary ID.
hu: A szótár azonosító.

en: The name of the vocabulary.
hu: A szótár neve.

en: The description of the vocabulary.
hu: A szótár leírása.

en: Module responsible for the vocabulary.
hu: A szótárért felelős modul.

en: Unique machine name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, programok által használt neve.
