Commerce ML Starter (8.x-1.45) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Categories
da: Kategorier

en: all
da: alle

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Parent
da: Overordnet element

en: Depth
da: Dybde

en: Catalog
da: Katalog

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Gallery
da: Galleri

en: Desc
da: Faldende

en: Stock
da: Lager

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Parameters
da: Parametre

en: Short description
da: Kort beskrivelse

en: options
da: valgmuligheder

en: Product
da: Produkt

en: Apply
da: Udfør

en: Attached files
da: Vedhæftede filer

en: Offset
da: Forskydning

en: No name
da: Intet navn

en: Is one of
da: Er en af

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
da: Dybden matcher indholdselementer mærket med ord i hierarkiet. Hvis du for eksempel har ordet "frugt" og et underordnet ord "æble" med en dybde på 1 (eller højere) vil filtrering efter order "frugt" returnere alle indholdselementer mærket med "æble" og "frugt". Hvis dybden er negativ gælder det omvendte; en søgning efter "æble" vil også finde indholdselementer mærket med "frugt" hvis dybden er -1 (eller lavere).

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Allow multiple values
da: TIllad flere værdier

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Select any filter and click on Apply to see results
da: Vælg et filter og klik på Anvend for at se resultater

en: Asc
da: Stigende

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
da: Brugerne kan indtaste flere værdier på formen 1+2+3. På grund af antallet af JOINs, som det ville kræve, bliver OG behandlet som ELLER af dette filter.

en: Taxonomy term ID
da: Taksonomiterm-ID

en: Product variation
da: Produktvariant
