Commerce ML Starter (8.x-1.54) - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Value
cy: Gwerth

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Categories
cy: Categorïau

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Parent
cy: Rhiant

en: Depth
cy: Dyfnder

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Options
cy: Dewisiadau

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Attached files
cy: Ffeiliau sydd ynghlwm

en: Offset
cy: Ongli

en: No name
cy: Dim enw

en: Is one of
cy: Yn un o

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
cy: Bydd y dyfnder yn cyd-fynd â'r nodau wedi eu tagio gyda thelerau yn yr hierarchaeth. Er enghraifft, os oes gennych derm "ffrwyth" a therm plentyn "afal", gyda dyfnder o 1 (neu uwch) yna bydd ffiltro ar gyfer y term "ffrwyth" yn derbyn mwyn o nodau na wedi eu tagio gyda "afal" yn ogystal â "ffrwyth". Os yn negyddol, mae'r gwrthwyneb yn wir; bydd chwilio am "afal" yn pigo nodau i fyny wedi eu tagio â "ffrwyth" os yw'r dyfnder yn -1 (neu is).

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
