Commerce ML Starter (8.x-1.55) - en to az translation catalogue (27 entries)

en: Value
az: Qiymət

en: Description
az: İzahat

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Image
az: Şəkil

en: Parent
az: Valideyn

en: Depth
az: Dərinlik

en: Teaser
az: Tizer

en: Options
az: Seçimlər

en: All
az: Hammısı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Logo
az: loqo

en: Desc
az: azaldın

en: Sort by
az: Sırala

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Offset
az: Ofset

en: No name
az: Ad yoxdur

en: Parameter
az: Parametr

en: Is one of
az: Biridir

en: mobile
az: mobil

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
az: Dərinlik iyerarxiyada şərtlərlə işarələnmiş qovşaqlara uyğun olacaq. Məsələn, dərinliyi 1 (və ya daha yüksək) olan "meyvə" termini və uşaq termini olan "alma" varsa, "meyvə" termini üçün filtrləmə  ilə işarələnmiş qovşaqları əldə edəcək. "alma" və "meyvə". Mənfidirsə, əksi doğrudur; "alma" üçün axtarış dərinlik -1 (və ya daha aşağı) olarsa, "meyvə" ilə işarələnmiş qovşaqları da seçəcək.

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Allow multiple values
az: Çoxsaylı dəyərlərə icazə verin

en: wide
az: geniş

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »
