Commerce ML Starter (8.x-1.74) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Description
oc: Descripcion

en: Categories
oc: Categorias

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: logo
oc: lògo

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Depth
oc: Prigondor

en: Default
oc: Per defaut

en: Catalog
oc: Catalòg

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Options
oc: Opcions

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Filter
oc: Filtrar

en: Sort by
oc: Triar per

en: options
oc: opcions

en: Product
oc: Produit

en: Attached files
oc: Fichièrs estacats

en: Offset
oc: Decalatge

en: No name
oc: Aucun nom

en: Embed
oc: Integrat

en: Parameter
oc: Paramètre

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
oc: La prigondor assurera la correspondance amb los nosèls étiquetés per de tèrmes de la ierarquia. Si, per exemple, avètz lo tèrme "fruit" e lo tèrme enfant "pomme", amb una prigondor de 1 o plus, alara un filtrage sul tèrme "fruit" renverra de nosèls étiquetés per "pomme" tanben bien que per "fruit". Se la prigondor es négative, l'inverse es tanben vrai : recercar "pomme" amb una prigondor de -1 (ou mens) renverra tanben los nosèls étiquetés per "fruit".

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Allow multiple values
oc: Autorizar mantuna valor

en: wide
oc: espandit

en: Master
oc: Maître

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon entrer mantuna valor jos la forma 1+2+3. A cause del nombre de JOIN qu'aquò demanderait, AND serà tractat coma OR amb aqueste filtre.
