Commerce ML Starter (8.x-1.74) - en to sv translation catalogue (44 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Description
sv: Beskrivning

en: Categories
sv: Kategorier

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Depth
sv: Djup

en: Default
sv: Förvald

en: Catalog
sv: Katalog

en: Teaser
sv: Ingress

en: Options
sv: Alternativ

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Filter
sv: Filtrera

en: Gallery
sv: Galleri

en: Desc
sv: Fallande

en: Stock
sv: Lager

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: options
sv: alternativ

en: Product
sv: Vara

en: Products
sv: Varor

en: Brand
sv: Bomärke

en: Attached files
sv: Bifogade filer

en: Offset
sv: Kompensera

en: No name
sv: Inget namn

en: Embed
sv: Bädda in

en: Is one of
sv: Är en av

en: Sort options
sv: Alternativ för sortering

en: mobile
sv: mobil

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
sv: Djupet kommer att passa ihop noder märkta med termer i hierarkin. Till exempel: Du har termen "frukt" och en underliggande term "äpple", med ett djup av 1 (eller högre). Filtrerar man då efter termen "frukt" kommer man att få noder som är märkta med "äpple" såväl som "frukt". Är djupet negativt så gäller det omvända. Söker man efter "äpple" får man även upp noder märkta med "frukt" om djupet är -1 (eller lägre).

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Allow multiple values
sv: Tillåt flera värden

en: wide
sv: bred

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Reference field
sv: Hänvisat fält

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
sv: Om vald, kan användare ange flera värden på formen 1+2+3. På grund av det antal JOINS det skulle kräva, kommer AND att behandlas som OR med detta filter.

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Taxonomy term ID
sv: ID-nummer för taxonomiterm

en: narrow
sv: smal
