Commerce ML Starter (8.x-1.77) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Description
ro: Descriere

en: Categories
ro: Categorii

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Parent
ro: Părinte

en: Depth
ro: Adâncime

en: Default
ro: Implicit

en: Options
ro: Opțiuni

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Filter
ro: Filtru

en: Desc
ro: Descendent

en: Stock
ro: Stoc

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Parameters
ro: Parametri

en: Product
ro: Produs

en: Products
ro: Produse

en: Attached files
ro: Fișiere atașate

en: Offset
ro: Decalaj

en: No name
ro: Fără nume

en: Embed
ro: Încorporat

en: Parameter
ro: Parametru

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: mobile
ro: mobil

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ro: Adâncimea care se potrivește nodurilor etichetate în ierarhie. De exemplu, dacă aveți termenul "fruct" și un termen copil "măr", cu o adâncime de 1 (sau mai mare), filtrarea pentru termenul "fruct" va returna noduri care sunt etichetate cu "măr" precum și "fruct". Dacă este negativ, reversul este adevărat; căutarea după "măr" va returna noduri etichetate cu "fruct" dacă adâncimea este -1 (sau inferioară).

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Allow multiple values
ro: Permite valori multiple

en: wide
ro: larg

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
ro: Dacă este selectat, utilizatorii pot introduce valori multiple sub formă de 1+2+3. Având în vedere numărul de operatori JOIN, operatorul logic AND va fi considerat ca fiind OR cu acest filtru.

en: Taxonomy term ID
ro: ID-ul termenului taxonomie

en: narrow
ro: îngust

en: Product variation
ro: Variație produs
