Commerce ML Starter (8.x-1.81) - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Value
fi: Arvo

en: Description
fi: Kuvaus

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Reset
fi: Palauta

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Parent
fi: Isäntä

en: Depth
fi: Syvyys

en: Default
fi: Oletus

en: Catalog
fi: Tuoteluettelo

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Options
fi: Valinnat

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Gallery
fi: Galleria

en: Stock
fi: Varasto

en: Sort by
fi: Lajittele

en: options
fi: asetukset

en: Product
fi: Tuote

en: Products
fi: Tuotteet

en: Brand
fi: Brändi

en: Attached files
fi: Liitetyt tiedostot

en: No name
fi: Ei nimeä

en: Embed
fi: Upota

en: Parameter
fi: Parametri

en: Is one of
fi: On yksi

en: mobile
fi: mobiili

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
fi: Syvyys vastaa hierarkiassa sijaitseviin termein merkittyihin solmuihin. Esimerkiksi jos sinulla on termi "hedelmä" ja alatermi "omena" syvyydellä 1 (tai suurempi), silloin suodatus termille "hedelmä" hakee kaikki solmut jotka on merkitty sanalla "omena" samoten kuin "hedelmä". Mikäli arvo on negatiivinen, käytetään käänteistä hakua eli haku termille "omena" palauttaa myös termillä "hedelmä" merkityt solmut mikäli paino on -1 tai matalampi.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Allow multiple values
fi: Salli useampia arvoja kuin yksi

en: wide
fi: laaja

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Master
fi: Isäntä

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
fi: Mikäli valittuna, käyttäjät voivat syöttää useampia arvoja muodossa 1+2+3. Tarvittavien JOIN syntaksien määrästä johtuen, AND syntaksia kohdellaan OR syntaksina tämän suodattimen yhteydessä.

en: Taxonomy term ID
fi: Luokittelutermin ID

en: narrow
fi: kapea
