Commerce ML Starter (8.x-1.83) - en to he translation catalogue (37 entries)

en: Value
he: ערך

en: Description
he: תיאור

en: Categories
he: קטגוריות

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Parent
he: אב

en: Depth
he: עומק

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Catalog
he: קטלוג

en: Teaser
he: תקציר

en: Options
he: אפשרויות

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Filter
he: סינון

en: Gallery
he: גלריה

en: Desc
he: יורד

en: Stock
he: מלאי

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Product
he: מוצר

en: Products
he: מוצרים

en: Attached files
he: קבצים מצורפים

en: Offset
he: היסט

en: No name
he: ללא שם

en: Embed
he: הטמעה

en: Parameter
he: פרמטר

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: mobile
he: ניידים

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
he: העומק יתאים פריטי תוכן המתוייגים עם מושגים בהיררכייה. לדוגמה, אם יש לך את המושג "פירות" ומושג ילד "תפוח" בעל עומק 1 ומעלה, אז סינון עבור המושג "פירות" ישאיר פריטי תוכן המתוייגים כ-"תפוח" בנוסף ל-"פירות". אם שלילי, אז ההיפך הוא נכון; חיפוש "תפוח" יחזיר גם פריטי תוכן המתוייגים כ-"פירות" אם העומק הוא 1- או פחות.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: wide
he: רחב

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר
