Commerce ML Starter (8.x-1.88) - en to bs translation catalogue (17 entries)

en: Value
bs: Vrijednost

en: Description
bs: Opis

en: Categories
bs: Kategorije

en: Image
bs: Slika

en: Parent
bs: Roditelj

en: Depth
bs: Dubina

en: Catalog
bs: Katalog

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Options
bs: Opcije

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Products
bs: Proizvodi

en: No name
bs: Bez imena

en: Is one of
bs: jedan od

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
bs: Dubina će uporediti nodove tagovane sa izrazima. Na primjer, ako imate izraz "fruit" i njegov child izraz "apple", sa dubinom od 1 (ili više) onda će filtriranje za izraz  "fruit" kao rezultat dati sve nodove koji su tagovani sa "apple" kao i nodove sa tagom "fruit". Isto tako, ukoliko je dubina negativna (-1) filtriranje za izraz "apple" će dati i nodove tagovane sa "fruit".
