CMRF Core (2.1.0-beta15) - en to ja translation catalogue (67 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: default
ja: デフォルト

en: Test
ja: テスト

en: Image
ja: 画像

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Separator
ja: セパレーター

en: Page
ja: ページ

en: Filter
ja: フィルター

en: Desc
ja: 降順

en: Cache
ja: キャッシュ

en: Expose
ja: 外部設置

en: Operator
ja: オペレータ

en: Profile
ja: プロフィール

en: Clear cache
ja: キャッシュをクリア

en: Original
ja: オリジナル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Show
ja: 表示

en: Parameters
ja: パラメータ

en: Entity
ja: エンティティ

en: %label has been deleted.
ja: %label を削除しました。

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Reversed
ja: リバースされた

en: Relationships
ja: リレーションシップ

en: Relationship
ja: リレーションシップ

en: Image path
ja: イメージパス

en: Reply
ja: 返信

en: Values
ja: 値

en: Add relationship
ja: リレーションシップを追加

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Ordered list
ja: 順序付きリスト

en: Unordered list
ja: 順序なしリスト

en: About
ja: アバウト

en: starting from @count
ja: @count から開始

en: Display type
ja: 表示形式

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: Numeric
ja: 数値

en: Site key
ja: サイトキー

en: Simple separator
ja: 単純なセパレーター

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Text format
ja: テキストフォーマット

en: (first item is 0)
ja: （最初のアイテムは 0）

en: (start from last values)
ja: （最後の値から開始）

en: Scheduled date
ja: 予定日時

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Hash
ja: ハッシュ

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Multiple field settings
ja: 複数フィールドの設定

en: Display @count value(s)
ja: @count 個の値を表示

en: First and last only
ja: 最初と最後のみ

en: Reduce
ja: 減らす

en: Failed to fetch file due to error "%error"
ja: エラー「 %error 」のためにファイルのフェッチに失敗しました

en: Group item
ja: グループアイテム
