CMRF Form Processor (2.2.12) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: None
de: Keine

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Field
de: Feld

en: Fields
de: Felder

en: Mode
de: Modus

en: Submission settings
de: Einstellungen zur Eingabe

en: About
de: Über

en: Retrieve
de: Abrufen

en: Current User
de: Aktueller Benutzer

en: Literal
de: Wörtlich

en: Connector
de: Verbinder

en: Item format
de: Format des Eintrags

en: …when <b>draft is created</b>.
de: …wenn <b>ein Entwurf erstellt wird</b>.

en: …when <b>draft is updated</b>.
de: …wenn <b>ein Entwurf aktualisiert wird</b>.

en: …when anonymous <b>submission is converted</b> to authenticated.
de: ...wenn die anonyme <b>Einreichung umgewandelt wird</b> in authentifiziert.

en: …when <b>submission is completed</b>.
de: …wenn <b>eine Eingabe fertiggestellt wird</b>.

en: …when <b>submission is updated</b>.
de: …wenn <b>eine Eingabe aktualisiert wird</b>.

en: …when <b>submission is deleted</b>.
de: …wenn <b>eine Eingabe gelöscht wird</b>.

en: …when <b>submission is locked</b>.
de: …wenn <b>eine Eingabe gesperrt wird</b>.

en: CMRF Form Processor
de: CMRF Formularprozessor

en: Submit Webform actions to the CiviCRM forms_processor with CiviMFR
de: Webform-Aktionen an den CiviCRM forms_processor mit CiviMFR weitergeben
