CMS Content Sync (2.1.10) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Access
ar: الوصول

en: ID
ar: المعرف ID

en: Continue
ar: متابعة

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Done
ar: تمّ

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Site
ar: موقع

en: Fields
ar: الحقول

en: Advanced
ar: متقدم

en: Desc
ar: تنازلي

en: here
ar: هنا

en: Allow
ar: اسمح

en: Ignore
ar: تجاهل

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Change
ar: تغيير

en: in
ar: في

en: Entity
ar: الكيان

en: Authentication
ar: المصادقة

en: Apply
ar: تطبيق

en: is
ar: يكون

en: Debug
ar: تنقيح

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
