CMS Content Sync (3.0.1) - en to ja translation catalogue (68 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Is
ja: である

en: Type
ja: タイプ

en: Confirm
ja: 確認

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Access
ja: アクセス

en: Check
ja: 小切手

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Site name
ja: サイト名

en: Custom
ja: カスタム

en: Fields
ja: フィールド

en: Advanced
ja: 高度

en: Desc
ja: 降順

en: here
ja: こちら

en: Allow
ja: 許可

en: Ignore
ja: 無視

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Change
ja: 変更

en: Entity
ja: エンティティ

en: Authentication
ja: 認証

en: Apply
ja: 適用

en: Select
ja: 選択

en: is
ja: が

en: Base URL
ja: ベースURL

en: Synchronization
ja: 同期

en: Usage
ja: 使用方法

en: Compatibility
ja: 互換性

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: Not supported
ja: サポートされていません

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Registration
ja: 登録

en: Pool
ja: プール

en: Sync status
ja: 状態を同期

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Create new
ja: 新規作成

en: Export configuration
ja: 構成をエクスポート

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Checkboxes
ja: チェックボックス(複数)

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Bulk update
ja: 一括更新

en: Asc
ja: 昇順

en: Default moderation state
ja: デフォルトのモデレーションの状態

en: Master
ja: マスター

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
ja: ログ・データが壊れていてシリアライズ解除できません: @message
