CMS Content Sync (3.0.12) - en to ur translation catalogue (36 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: required
ur: ضروری

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: new
ur: جدید

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Overview
ur: جائزہ

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: default
ur: ڈیفالٹ

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Access
ur: رسائی

en: ID
ur: شناخت

en: Active
ur: فعال

en: Site name
ur: سائٹ کا نام

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں

en: is
ur: ہے

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
