CMS Content Sync (3.0.13) - en to ru translation catalogue (83 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Is
ru: Это

en: Type
ru: Тип

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Language
ru: Язык

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: required
ru: обязательно

en: Disabled
ru: Отключено

en: Priority
ru: Приоритет

en: new
ru: новое

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Overview
ru: Обзор

en: all
ru: все

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: default
ru: по умолчанию

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: none
ru: нет

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Access
ru: Доступ

en: Notes
ru: Примечания

en: Updated
ru: Обновлено

en: Updates
ru: Обновления

en: Check
ru: Квитанция

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Site name
ru: Название сайта

en: Source URL
ru: Источник

en: Custom
ru: Собственная

en: Fields
ru: Поля

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Inactive
ru: Неактивно

en: here
ru: здесь

en: Allow
ru: Разрешить

en: Ignore
ru: Игнорировать

en: Handler
ru: Обработчик

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Change
ru: Изменить

en: in
ru: в

en: Entity
ru: Сущность

en: Default Content
ru: Содержимое по умолчанию

en: Regular
ru: Постоянный

en: Authentication
ru: Аутентификация

en: New
ru: Новое

en: Select
ru: Выбрать

en: is
ru: =

en: Base URL
ru: Базовый URL

en: Synchronization
ru: Синхронизация

en: Usage
ru: Использование

en: Compatibility
ru: Совместимость

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Data
ru: Данные

en: deleted
ru: удалено

en: Important
ru: Важно

en: Not supported
ru: Не поддерживается

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: changed
ru: изменено

en: Registration
ru: Регистрация

en: Flags
ru: Флаги

en: Is one of
ru: Один из

en: Create new
ru: Создать

en: Export configuration
ru: Экспорт конфигурации

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: Show all fields
ru: Показать все поля

en: Variant
ru: Вариант

en: Critical
ru: Критический

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: restore
ru: восстановить

en: Default moderation state
ru: Состояние модерации по умолчанию

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
ru: Данные журнала повреждены и не могут быть десериализованы: @message

en: Entity Status
ru: Статус сущности
