CMS Content Sync (3.0.14) - en to jv translation catalogue (42 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Language
jv: Basa

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Action
jv: Aksi

en: new
jv: anyar

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Overview
jv: Sekilas

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: default
jv: gawan

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Weight
jv: Urutan

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Export
jv: Ngékspor

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Access
jv: Akses

en: Updated
jv: Wis anyar

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Custom
jv: Kostum

en: Fields
jv: Field

en: Advanced
jv: Mahir

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: here
jv: nag kéné

en: Ignore
jv: Abai

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
