CMS Content Sync (3.0.16) - en to pt translation catalogue (64 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Action
pt: Ação

en: new
pt: novo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: None
pt: Nenhum

en: default
pt: predefinido

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Weight
pt: Peso

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualização

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: Access
pt: Acesso

en: Updated
pt: Atualizado

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Custom
pt: Personalizado

en: Fields
pt: Campos

en: Advanced
pt: Avançado

en: Desc
pt: Descendente

en: Allow
pt: Permitir

en: Ignore
pt: Ignorar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Change
pt: Mudar

en: in
pt: em

en: Entity
pt: Entidade

en: Authentication
pt: Autenticação

en: New
pt: Novo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Select
pt: Selecionar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Data
pt: Dados

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Is one of
pt: É um de

en: Export configuration
pt: Exportar configuração

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Critical
pt: Crítico

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Asc
pt: Ascendente

en: Default moderation state
pt: Estado de moderação predefinido

en: Master
pt: Principal
