CMS Content Sync (3.0.23) - en to cy translation catalogue (45 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Language
cy: Iaith

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: new
cy: newydd

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: default
cy: rhagosod

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: none
cy: dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Export
cy: Allfudo

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Updated
cy: Newidwyd

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Site name
cy: Enw'r safle

en: Source URL
cy: Ffynhonnell yr URL

en: Custom
cy: Addasu

en: Fields
cy: Meysydd

en: Advanced
cy: Uwch

en: Allow
cy: Caniatau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Select
cy: Dewis

en: is
cy: yn

en: Offset
cy: Ongli

en: Is one of
cy: Yn un o

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
