CMS Content Sync (3.0.4) - en to ro translation catalogue (65 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Access
ro: Acces

en: Updates
ro: Actualizări

en: Check
ro: Verifică

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Source URL
ro: URL sursă

en: Custom
ro: Personalizat

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Advanced
ro: Avansat

en: Desc
ro: Descendent

en: Inactive
ro: inactiv

en: here
ro: aici

en: Allow
ro: Permite

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Handler
ro: Operator

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Change
ro: Modificare

en: in
ro: în

en: Entity
ro: Entitate

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: is
ro: este

en: Base URL
ro: URL de bază

en: Usage
ro: Utilizare

en: Compatibility
ro: Compatibilitate

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Create new
ro: Creează unul nou

en: Export configuration
ro: Exportați configurația

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Default moderation state
ro: Starea de moderare implicită

en: Master
ro: Expert

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
ro: Datele din jurnal sunt corupte și nu pot fi neseralizate: @message
