CMS Content Sync (3.0.8) - en to uk translation catalogue (90 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Is
uk: Є

en: Type
uk: Тип

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: required
uk: обов’язкове

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: new
uk: новий

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Overview
uk: Огляд

en: all
uk: все

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: default
uk: замовчування

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: none
uk: немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Access
uk: Доступ

en: Notes
uk: Примітки

en: Updated
uk: Оновлено

en: Updates
uk: Оновлення

en: Check
uk: Перевірити

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Source URL
uk: URL джерела

en: Custom
uk: Власний

en: Fields
uk: Поля

en: Advanced
uk: Розширені

en: Manually
uk: Вручну

en: Inactive
uk: Неактивно

en: here
uk: тут

en: Allow
uk: Дозволити

en: Ignore
uk: Нехтувати

en: Handler
uk: Обробник

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Change
uk: Змінити

en: in
uk: в

en: Entity
uk: Сутність

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: New
uk: Нові

en: Select
uk: Вибір

en: is
uk: буде

en: Base URL
uk: Базовий URL

en: Default Path
uk: Початковий шлях

en: Synchronization
uk: Синхронізація

en: Connect
uk: З'єднання

en: Usage
uk: Використання

en: Compatibility
uk: Сумісність

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Data
uk: Дані

en: Not supported
uk: Не підтримується

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Push
uk: Штовхання

en: changed
uk: змінено

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Pool
uk: Пул

en: Flags
uk: Прапори

en: Is one of
uk: Один з

en: Create new
uk: Створити...

en: Export configuration
uk: Експорт конфігурації

en: Checkboxes
uk: Прапорці

en: Variant
uk: Варіант

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: restore
uk: відновити

en: Flow
uk: Потік

en: Pull
uk: Тягнути

en: Do you want to continue?
uk: Бажаєте продовжити?

en: Set active
uk: Встановити активним

en: Hints
uk: Гінти

en: Panelizer
uk: Панелайзер

en: Default moderation state
uk: Базовий стан модерації

en: Handler settings
uk: Налаштування обробника

en: Set Status
uk: Встановити стан

en: Basic Auth
uk: Basic-автентифікація

en: Force
uk: Сила

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
uk: Дані журналу пошкоджені і не можуть бути десеріалізовані: @message
