Content Sync (content-sync.io) (3.2.0) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Is
is: Er

en: Type
is: Gerð

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: required
is: skilyrt

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Priority
is: Forgangur

en: new
is: nýtt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Overview
is: Yfirlit

en: all
is: allt

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: default
is: sjálfgefið

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Updated
is: Uppfært

en: Updates
is: Uppfærslur

en: ID
is: Kenni

en: Check
is: Athuga

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Fields
is: Svæði

en: Warning
is: Viðvörun

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Manually
is: Handvirkt

en: Allow
is: Heimila

en: Ignore
is: Hunsa

en: New
is: Nýtt

en: is
is: er

en: deleted
is: eytt

en: Is one of
is: Er eitt af
