Content Sync (content-sync.io) (3.2.0) - en to it translation catalogue (68 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Is
it: È

en: Type
it: Tipo

en: Confirm
it: Conferma

en: Language
it: Lingua

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: required
it: obbligatorio

en: Disabled
it: Disattivato

en: Priority
it: Priorità

en: new
it: nuovo

en: Yes
it: Sì

en: Overview
it: Panoramica

en: all
it: tutto

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: default
it: predefinito

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Notes
it: Note

en: Updated
it: Aggiornato

en: Check
it: Assegno

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Site name
it: Nome del sito

en: Source URL
it: URL Sorgente

en: Custom
it: Personalizzato

en: Fields
it: Campi

en: Warning
it: Avviso

en: Advanced
it: Avanzate

en: Inactive
it: Inattivo

en: here
it: qui

en: Allow
it: Permetti

en: Ignore
it: Ignora

en: Handler
it: Gestore

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Change
it: Cambia

en: Entity
it: Entità

en: Authentication
it: Autenticazione

en: New
it: Nuovo

en: Select
it: Scegliere

en: is
it: è

en: Base URL
it: URL base

en: Usage
it: Utilizzo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: deleted
it: eliminato

en: Important
it: Importante

en: Not supported
it: Non supportato

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Registration
it: Registrazione

en: Flags
it: Contrassegni

en: Is one of
it: È uno di

en: Export configuration
it: Esporta la configurazione

en: Variant
it: Variante

en: Critical
it: Critico

en: Do you want to continue?
it: Vuoi continuare?
