Content Sync (content-sync.io) (3.2.0) - en to nl translation catalogue (74 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Language
nl: Taal

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: required
nl: verplicht

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Priority
nl: Prioriteit

en: new
nl: nieuw

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Overview
nl: Overzicht

en: all
nl: alle

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: default
nl: standaard

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: none
nl: geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Notes
nl: Notities

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Check
nl: Controleer

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Source URL
nl: Bron-URL

en: Custom
nl: Aangepast

en: Fields
nl: Velden

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Inactive
nl: Inactief

en: here
nl: hier

en: Allow
nl: Toestaan

en: Ignore
nl: Negeren

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Change
nl: Wijzigen

en: Entity
nl: Entiteit

en: missing
nl: ontbrekend

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: New
nl: Nieuwe

en: Select
nl: Selecteren

en: Base URL
nl: Basis-URL

en: Synchronization
nl: Synchronisatie

en: Usage
nl: Gebruik

en: Compatibility
nl: Compatibiliteit

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: deleted
nl: verwijderd

en: Not supported
nl: Niet ondersteund.

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Done.
nl: Voltooid.

en: Registration
nl: Inschrijving

en: Is one of
nl: Is een van

en: Create new
nl: Nieuwe aanmaken

en: Export configuration
nl: Instellingen exporteren

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: Critical
nl: Kritisch

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: restore
nl: herstellen

en: Do you want to continue?
nl: Wilt u doorgaan?

en: Default moderation state
nl: Standaard moderatiestatus

en: Last import
nl: Laatste import

en: Handler settings
nl: Instellingen voor handler

en: Basic Auth
nl: Basisverificatie

en: Entity UUID
nl: Entiteit UUID

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
nl: Log-gegevens zijn corrupt en kunnen niet worden gedeserialiseerd: @message
