CMS Content Sync (8.x-1.22) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Is
da: Er

en: Confirm
da: Bekræft

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Overview
da: Overblik

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Default
da: Standard

en: Access
da: Adgang

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Source URL
da: Kilde-URL

en: Introduction
da: Introduktion

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: here
da: her

en: Allow
da: Tillad

en: Ignore
da: Ignorér

en: Both
da: Begge

en: Handler
da: Håndtering

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: in
da: i

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Apply
da: Udfør

en: is
da: er

en: Base URL
da: Basis-URL

en: Export settings
da: Eksportér indstillinger

en: Usage
da: Brug

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Not supported
da: Ikke understøttet

en: Import content
da: Importér indhold

en: Entity type
da: Entity-type

en: Flags
da: Flag

en: Is one of
da: Er en af

en: Export configuration
da: Eksportér konfiguration

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Bulk update
da: Masseopdatering

en: Asc
da: Stigende
