CMS Content Sync (8.x-1.25) - en to pt translation catalogue (62 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Is
pt: É

en: Type
pt: Tipo

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Overview
pt: Visão geral

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Padrão

en: Access
pt: Acesso

en: Check
pt: Cheque

en: All
pt: Tudo

en: Active
pt: Ativo

en: Source URL
pt: URL de origem

en: Introduction
pt: Introdução

en: Desc
pt: Decrescente

en: Inactive
pt: Inativo

en: here
pt: aqui

en: Allow
pt: Permitir

en: Ignore
pt: Ignorar

en: Both
pt: Ambos

en: Handler
pt: Gerenciador

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: in
pt: em

en: Entity
pt: Entidade

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Apply
pt: Aplicar

en: is
pt: é

en: Base URL
pt: URL base

en: Synchronization
pt: Sincronização

en: Debug
pt: Depurar

en: Usage
pt: Uso

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Data
pt: Dados

en: Not supported
pt: Não Suportado

en: Import content
pt: Importar conteúdo

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Is one of
pt: É um de

en: Export configuration
pt: Exportar configuração

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Last import
pt: Última importação

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
pt: Os dados de registro estão corrompidos e não podem ser desserializados: @message
