CMS Content Sync (8.x-1.37) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Is
it: È

en: Type
it: Tipo

en: Confirm
it: Conferma

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Access
it: Accesso

en: Check
it: Assegno

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Site name
it: Nome del sito

en: Source URL
it: URL Sorgente

en: Fields
it: Campi

en: Introduction
it: Introduzione

en: Desc
it: Disc

en: Inactive
it: Inattivo

en: here
it: qui

en: Configuration
it: Configurazione

en: Allow
it: Permetti

en: Ignore
it: Ignora

en: Handler
it: Gestore

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Change
it: Cambia

en: Entity
it: Entità

en: Content title
it: Titolo del contenuto

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: is
it: è

en: Base URL
it: URL base

en: Usage
it: Utilizzo

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: Not supported
it: Non supportato

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Flags
it: Contrassegni

en: Is one of
it: È uno di

en: Export configuration
it: Esporta la configurazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Do you want to continue?
it: Vuoi continuare?

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Master
it: Principale
