CMS Content Sync (8.x-1.39) - en to tr translation catalogue (69 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Is
tr: -dir

en: Type
tr: Tip

en: Confirm
tr: Onayla

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Access
tr: Erişim

en: Continue
tr: Devam et

en: Check
tr: Çek

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Site name
tr: Site adı

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Fields
tr: Alanlar

en: Desc
tr: Azalan

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: here
tr: buraya

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Allow
tr: İzin ver

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Change
tr: Değiştir

en: in
tr: içinde

en: Entity
tr: Nesne

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: is
tr: =

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Usage
tr: Kullanım

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Data
tr: Veri

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Flags
tr: İşaretler (Flags)

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Is one of
tr: Birisidir

en: Create new
tr: Yeni oluştur

en: Export configuration
tr: Yapılandırmayı dışa aktar

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: Asc
tr: Artan

en: Panelizer
tr: Panelleyici

en: Master
tr: Ana (master)

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
tr: Günlük verileri bozuk olduğundan diziselleştirme geri alınamıyor: @message
