CMS Content Sync (8.x-1.40) - en to eo translation catalogue (39 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Action
eo: Ago

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Export
eo: Eksportu

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Access
eo: Atingo

en: ID
eo: Identigilo

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Fields
eo: Kampoj

en: Desc
eo: malkreske

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Allow
eo: Permesu

en: Ignore
eo: Ignoru

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Apply
eo: Apliku

en: is
eo: estas

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske
