CMS Content Sync (8.x-1.43) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Debug
bn: ডিবাগ

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
