CMS Content Sync (8.x-1.43) - en to hr translation catalogue (44 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Export
hr: Izvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Access
hr: Pristup

en: Continue
hr: Nastavi

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Fields
hr: Polja

en: Desc
hr: Silazno

en: here
hr: ovdje

en: Configuration
hr: Postavke

en: Allow
hr: Dozvoli

en: Ignore
hr: Ignoriraj

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Change
hr: Promijeni

en: in
hr: u

en: Apply
hr: Primjeni

en: is
hr: je

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Usage
hr: Upotreba

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Bulk update
hr: Skupno osvježenje

en: Asc
hr: Uzlazno
