CMS Content Sync (8.x-1.46) - en to hu translation catalogue (81 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Is
hu: Van

en: Type
hu: Típus

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Action
hu: Művelet

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Access
hu: Hozzáférés

en: ID
hu: Azonosító

en: Continue
hu: Folytatás

en: Check
hu: Csekk

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Source URL
hu: Forrás webcím

en: Fields
hu: Mezők

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Desc
hu: Csökk

en: Inactive
hu: Inaktív

en: here
hu: ide

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Ignore
hu: Mellőz

en: Handler
hu: Kezelő

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Change
hu: Változtat

en: in
hu: ebben

en: Entity
hu: Entitás

en: Content title
hu: A tartalom címe

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Select
hu: Kiválasztás

en: is
hu: &nbsp;

en: Base URL
hu: Alapelérés útvonala

en: Synchronization
hu: Összehangolás

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Usage
hu: Használat

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Data
hu: Adat

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Push
hu: Eltolás

en: Flags
hu: Jelölők

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Create new
hu: Új létrehozása

en: Export configuration
hu: Konfiguráció exportálása

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Pull
hu: Behúzás

en: Do you want to continue?
hu: Folytatható?

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Hints
hu: Utalások

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Handler settings
hu: Kezelő beállítások

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
hu: A rendszernapló szerializált adatai sérültek, így nem lehet őket kiértelmezni: @message

en: Content synchronization
hu: Tartalom szinkronizálása
