CMS Content Sync (8.x-1.47) - en to fa translation catalogue (62 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Is
fa: هست

en: Type
fa: نوع

en: Confirm
fa: تایید

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Access
fa: دسترسی

en: ID
fa: شناسه

en: Continue
fa: ادامه

en: Check
fa: بررسی

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Site name
fa: نام سایت

en: Source URL
fa: نشانی منبع

en: Fields
fa: فیلدها

en: Introduction
fa: معرفی

en: Desc
fa: نزولی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: here
fa: اینجا

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Allow
fa: اجازه دادن

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Change
fa: تغییر

en: Entity
fa: عنصر

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: is
fa: است

en: Base URL
fa: آدرس پایه

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Usage
fa: کاربرد

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Is one of
fa: یکی از

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
