CMS Content Sync (8.x-1.54) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Is
is: Er

en: Type
is: Gerð

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Access
is: Aðgangur

en: ID
is: Kenni

en: Continue
is: Halda áfram

en: Check
is: Athuga

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Fields
is: Svæði

en: Manually
is: Handvirkt

en: Allow
is: Heimila

en: Ignore
is: Hunsa

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Apply
is: Virkja

en: is
is: er

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
