CMS Content Sync (8.x-1.58) - en to ml translation catalogue (29 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Is
ml: ആണ്

en: Type
ml: തരം

en: Confirm
ml: ഉറപ്പിക്കുക

en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Overview
ml: അവലോകനം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Export
ml: കയറ്റുമതി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Access
ml: പ്രവേശനം

en: Continue
ml: തുടരുക

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Site name
ml: സൈറ്റിന്റെ പേര്

en: Ignore
ml: തിരസ്കരിക്കുക

en: is
ml: ആകുന്നു

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
