Glazed CMS Core (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Filename
fa: نام فایل

en: Contact
fa: تماس

en: File MIME type
fa: نوع فایل

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Media Library
fa: کتابخانه رسانه

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
