Glazed CMS Core (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Filename
it: Nome file

en: Contact
it: Contatto

en: File MIME type
it: Tipo MIME del file

en: File size
it: Dimensione file

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Attachments
it: Allegati

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Your message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Upload Images
it: Carica immagini

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Basic page
it: Pagina base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
it: Utilizza <em>pagine di base</em> per i tuoi contenuti statici come ad esempio per una pagina 'Chi siamo'.

en: Master
it: Principale
